Language
EN
dansk
Deutsch
English
français
italiano
Nederlands
polski
čeština
Main Menu
Close
Matches
Tournament
Tournament
Age categories
Teams
Rules
History
Euro-Sportring App
Program
Program
Overview
Hospitality
Hospitality
Check-in
Public transport
Tourist information
Tips
Accommodation
Meals
Sporthall
Rooming Bodensee Pokal
Location
Media
Contact
Tournament
Teams
Age categories
Teams
Rules
History
Euro-Sportring App
U17
1.
Sokol Dobšice, z.s. (CZ)
2.
Kometrib-1 (FR)
3.
Kometrib-2 (FR)
4.
F.C. Baldersheim (FR)
5.
JSG Bremthal/Niederjosbach (DE)
6.
JFV Bürstadt (DE)
7.
SV Brettheim (DE)
8.
Dorfkickers Mainschleife (DE)
9.
FV Ravensburg (DE)
10.
Mouvement du Centre (CH)
11.
FC Sternenberg (CH)
12.
FC Schwarzwasser (CH)
13.
FC Bolligen (CH)
14.
SV Muttenz (CH)
15.
FC Vaduz (LI)
16.
FC Viktoria Bregenz (AT)
U15
1.
FK Tachov (CZ)
2.
Sokol Dobšice, z.s. (CZ)
3.
U.S. Challex (FR)
4.
U.S. Les Fins-1 (FR)
5.
U.S. Les Fins-2 (FR)
6.
FV Blau-Weiß Röhrsdorf (DE)
7.
Rot-Weiss Darmstadt-1 (DE)
8.
Rot-Weiss Darmstadt-2 (DE)
9.
JFV Bürstadt-1 (DE)
10.
JFV Bürstadt-2 (DE)
11.
TuS Metzingen 1 (DE)
12.
TuS Metzingen 2 (DE)
13.
SV Brettheim (DE)
14.
FC Biberg (DE)
15.
TSV Altenberg (DE)
16.
F.C. Lonay (CH)
17.
Team Fribourg Ville (CH)
18.
Oberemmental 05 (CH)
19.
SV Muttenz (CH)
20.
FC Orion (CH)
21.
SW Bregenz (AT)
22.
FC Viktoria Bregenz (AT)
23.
Lokal 2 (AT)
24.
Lokal 3 (AT)
U13/9
1.
FK Tachov (CZ)
2.
Sokol Dobšice, z.s. (CZ)
3.
U.S. Challex-1 (FR)
4.
U.S. Challex-2 (FR)
5.
A.S. Blamont (FR)
6.
Entente du Haut Koenigsbourg-1 (FR)
7.
Entente du Haut Koenigsbourg-2 (FR)
8.
SKG Rodgau (DE)
9.
JSG Schaumberg Nahe -1 (DE)
10.
JSG Schaumberg Nahe -2 (DE)
11.
SV Kolbermoor (DE)
12.
VfB Eichstätt (DE)
13.
SV Weingarten (DE)
14.
SGM Aufheim/Holzschwang/Pfaffenhofen (DE)
15.
F.C. Laconnex-1 (CH)
16.
F.C. Laconnex-2 (CH)
17.
Oberemmental 05 (CH)
18.
FC Reinach (CH)
19.
FC Witikon (CH)
20.
FC Witikon (CH)
21.
FC Red Star Zürich (CH)
22.
SW Bregenz (AT)
23.
FC Viktoria Bregenz (AT)
24.
SW Bregenz U12 (AT)
U11/7
1.
FK Tachov (CZ)
2.
Sokol Dobšice, z.s. (CZ)
3.
F.C. Truchtersheim -1 (FR)
4.
F.C. Truchtersheim -2 (FR)
5.
Entente 3 rives (FR)
6.
Entente de l' Ill-1 (FR)
7.
Entente de l' Ill-2 (FR)
8.
Entente Molsheim-Ernolsheim -1 (FR)
9.
Entente Molsheim-Ernolsheim -2 (FR)
10.
Entente Molsheim-Ernolsheim -3 (FR)
11.
VFB Asslar (DE)
12.
JSG E/O/Meißner (DE)
13.
SF Illerrieden (DE)
14.
F.C. Laconnex (CH)
15.
FC Witikon (CH)
16.
FC Red Star Zürich (CH)
17.
FC Wettswil/Bonstetten (CH)
18.
SW Bregenz (AT)
19.
FC Dornbirn 1 (AT)
20.
FC Dornbirn 2 (AT)
21.
FC Höchst (AT)
22.
FC Hard (AT)
23.
FC Viktoria Bregenz 1 (AT)
24.
FC Viktoria Bregenz 2 (AT)
U10/7
1.
TJ Cukrovar Hrusovany (CZ)
2.
Entente 3 rives (FR)
3.
VFB Asslar (DE)
4.
FC Finsing (DE)
5.
F.C. Laconnex (CH)
6.
FC Wettingen (CH)
7.
SW Bregenz (AT)
8.
SV Lochau (AT)
9.
FC Viktoria Bregenz (AT)
10.
FC Viktoria Bregenz Girls (AT)
11.
FC Dornbirn 1 (AT)
12.
FC Dornbirn 2 (AT)
Tournament sponsored by